سوالات رایج در مورد ایمپلنت

آیا افراد سیگاری می توانند از درمان ایمپلنت استفاده کنند؟

بلی . البته رنگ موفقیت در این افراد بالاتر رفته و طول عمر ایمپلنت می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد. ولی در صورتیکه فرد سیگاری بهداشت دهان را در سطح بالایی رعایت نماید منعی برای استفاده از ایمپلنت ندارد.

آیا ایمپلنت ها می توانند به ایمپلنت مجاور بریج شوند ( وصل شوند)؟

بلی ۔ ایمپلنت های کنار هم بهتر است به یکدیگر وصل شوند ( اسپلینت شوند) .

آیا ایمپلنت در افراد دیابتیک (مبتلا به بیماری قند) منع دارد؟

خیر. منعی ندارد به شرطی که وضعیت قندخون تحت کنترل بوده و قند خون کمتر از 140 باشد (در زمان جراحی ایمپلنت). ضمنا ریسک موفقیت در این افراد نسبت به افراد طبیعی بیشتر بوده و ممکن است طول عمر ایمپلنت را نیز تحت تاثیر قرار دهد

آیا ایمپلنت می تواند به دندان طبیعی مجاور وصل شود؟

خیر امکانش وجود ندارد .

آیا روکش ایمپلنت با چسب موقت و یا دائم به قسمت تاجی چسبانده می شود؟

معمولا همیشه با چسب موقت چسبانده می شود زیرا در معاینات دوره ای هر وقت دندانپزشک مایل بود بتواند به راحتی روکش را خارج نماید.

تفاوت برندهای مختلف ایمپلنت در چیست؟

طراحی ایمپلنت ها از نظر شکل ایمپلنت و اباتمنت و نحوه اتصال ایمپلنت به اباتمنت و تکنولوژی سطح ایمپلنت ها متفاوت است ولی جنس تمام ایمپلنت ها از جنس آلیاژ تیتانیوم می باشد.

آیا ایمپلنت در دندان های قدامی درمان زیبایی می باشد؟

خیر. اگر بیماری به دنبال زیبایی در دندان های قدامی می باشد می تواند ابتدا از درمان های بریج، متحرک و … استفاده نماید ولی ایمپلنت می تواند بدون آسیب به دندان های مجاور خود و با حفظ استخوان فک درمانی با دوام بیشتر در ناحيه قدامی نسبت به سایر درمان ها تامین نماید.

بهترین زمان درمان ایمپلنت بعد از کشیدن دندان با توجه به تحلیل های استخوان فک چه زمانی می باشد؟

بهترین زمان طبق مقالات روز دنیا 4 تا ۱۰ ماه بعد از کشیدن دندان بوده و پس از آن استخوان دچار تحلیل جبران ناپذیری می شود. اما می توان بعد از حداقل ۳ماه پس از کشیدن دندان نیز اقدام به جایگزینی ایمپلنت نمود.

آیا ایمپلنت عوارضی مثل تاثیر بر روی سیستم قلبی و عروقی و ... دارد؟

خیر در حالت عادی ایمپلنت هیچ تاثیر و عوارض جانبی بر روی سایر اعضای بدن ندارد.